HİZMETLERİMİZ

Yangın Eğitimleri
Yangın Eğitiminin Amacı Nedir ?
 
Katılımcılara başlangıç aşamasındaki bir yangına, nasıl müdahale edilmesi gerektiğini öğretmek. Yanma ve yangın hakkında bilgi vererek yangın bilinci oluşturmak, Yangın türüne göre uygun söndürme maddeleri ve yangın yerindeki tehlikeleri öğretmek.
 
Eğitimin süresi
 
Eğitimin süresi katılımcı sayısı ve işletmenin tehlike sınıfına göre değişiklik göstermektedir. En yaygın kullanılan ders saati temel yangın eğitimi için 2 saattir.
 
Eğitimin sonrası verilecek belgeler
 
Yangın tehlike sınıfına göre işlenen ders saati sonrasında tüm katılımcılara Yangın Eğitimi Katılım Belgesi verilmektedir. Ayrıca işletmeye de yangın eğitimi hakkında rapor verilmektedir.
 
Eğitimin konuları nelerdir?
 
Yangın eğitimi 2 ana başlık altında toplanmaktadır.
 
1-Temel Yangın Bilgisi. (Yanma ve yangın bilgisi)
 
2-İleri Düzey Yangın Eğitimi
 
Temel Yangın Bilgisi eğitimi; Tüm personele yanma ve yangın nedir, Yangın sınıfları nelerdir, Söndürme maddeleri nelerdir, Hangi yangına ne tip söndürücü ile  müdahale edilir gibi genel konularda verilen eğitimdir.
 
İleri Düzey yangın eğitimi; Temel konular ve Yangına müdahale teknikleri, olay yerindeki tehlikeler, Bina da kullanılan Yangın Güvenlik Sistemleri, Ekip çalışması,
 
Yangın anında doğru davranış tarzı, Acil durum planlaması, Yangın Önleyici tedbirler, Yangının safhaları konularında daha geniş içerikli bilgi verilmektedir.